Meyve Şöleni : Meyveli Kolay Pasta Tarifi

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Meyve Şöleni : Meyveli Kolay Pasta Tarifi
18 Temmuz 2017 303 defa okundu 0 yorum

Meyveli Kolay Pasta Tarifi

  • Pastayı kimi zaman çikolatalı yesek de meyveli pastanın yeri ayrı olmuştur. O renk cümbüşü, içinden çıkan sürpriz meyveler, Kek, krema ve meyvenin ağızda aynı anda bıraktığı tat hiçbir şeye kolay kolay değişilmez. Yapılabilecek en basit meyveli pasta tarifini sizler için hazırladım.
  • Öncelikle kekinizin üzerine ve özellikle kenarlarını süt ile ıslatalım. Kekin alt bölümünü pasta tabağınıza yerleştirin. Üt bölümünü daha sonra kullanacağız. Krem şantiyi katı olacak şekilde hazırlayıp, biraz buzdolabında bekletelim.
  • Şimdi hazır satılan toz şekilde beyaz çikolata sosumuzu 2,5 su bardağı süt ile pişirelim. Başından hiç yarılmadan puding yapar gibi pişene kadar karıştıralım. 5 dk. kadar soğumaya bırakın fakat ara ara kabuk tutmaması için karıştırın. Meyveleri soyup, ayrı ayrı tabaklara koyun.

 

  • Meyveleri nasıl isterseniz öyle soyup, kesip şekil verebilirsiniz. Pastamızın içine ve dışına meyve kullanacağımız için karar verip, kararınıza göre iç malzeme ve süsleme olarak ayırın. Beklemeye aldığınız çikolata sosunu kekin alt kısmına dökün, biraz bekledikten sonra dilediğiniz meyveyi içine koyarak üst kekini koyun. Bastırmayın ki aradaki malzeme dışarı taşmasın.
  • Üst kekin ve pastanızın yan taraflarını dolaptan çıkarttığınız krem şantiniz ile kaplayın. Kahvaltı bıçağı ya da malzemenizin durumuna göre spatula yardımı ile krem şantiyi olabildiğince pürüzsüz sürün. Kaplama işi bittikten sonra en eğlenceli ve güzel kısım olan süsleme işini gönlünüzce yapabilirsiniz.
  • Daha sonra 1-2 saat buzdolabında pasta kalıbı ile birlikte ağzı kapalı kalacak şekilde soğumaya bırakın. Yemeye hazır olmuştur. Meyveler birbiri ile uyum halindeyken pastanıza kıyıp kesmek çok zor olabilir. Fakat çok hafif ve lezzetli olduğuna eminim. Afiyet olsun.

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.