İki Malzemeli Kurabiye Tarifi

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

İki Malzemeli Kurabiye Tarifi
13 Ağustos 2017 245 defa okundu 0 yorum

Kısa bir süre içinde hazırlanan bu oldukça kolay olan tarif, misafirleriniz geldiğinizde size zaman kazandıracaktır. Ağzınızın tatlanması için oldukça güzel bir kurabiye. Kahvaltıda sütle tüketilen mısır gevreği ve bitter  çikolatadan hazırlanan bu kurabiye tarifi oldukça kolay. Eğer evinize bir misafir gelecek ve  hızlı bir şey hazırlamak istiyorsanız bu tarif tam size göre. Daha fazla uzatmadan bu tarifin hazırlanışına geçelim. Peki, iki malzemeli kurabiye tarifi nasıl yapılır? 

 

 

 

 

     İki Malzemeli Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır? 

 

 

 

 

  • Kahvaltılık olan mısır gevreklerini karıştırmak amacıyla geniş bir kabın içerisine koyun.

 

 

  • Küçük parçalara ayırıp cam kaseye koyduğunuz bitter çikolatayı,  kaynamakta olan ve içerisinde su olan bir tencerenin üzerinde eritmeye çalışın.

 

 

  • Kaynamakta olan suyun buharının eriyen çikolataya değmemesine oldukça özen gösterin. Ayrıca cam kasenin de suya değmemesine özen gösterin.

 

 

  • Tamamen eritmiş olduğunuz bitter çikolatasını mısır gevreklerinin üzerine yayarak, yavaş bir şekilde karıştırın.

 

 

  • Bir servis tabağına veya yağlı kağıt ile kapladığınız bir tepsiye hazırlamış olduğunuz kurabiyeleri sıralı şekilde dizin. Dizdikten sonra kurabiyeleri oda ısısında iyice soğutun. Kurabiyeleri soğuttuktan sonra misafirlerinize güzel bir şekilde servis edebilirsiniz. Eğer ki tarif hakkında bize sorularınız var ise yorum yaparak sorabilirsiniz.

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.