Bisküvili Pasta Tarifi

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Bisküvili Pasta Tarifi
12 Ağustos 2017 319 defa okundu 0 yorum

Yanlızca 10 dakika sürecek bir pasta tarifi oldukça çekici değil mi? Bu pasta bisküvili pasta olarak bilinmektedir. Özellikle 5 çaylarında sık sık yer alır ve adından sürekli söz ettirir. Mozaik pastanın bir diğer türüdür aslında. Ayrıca bisküvili pasta annenizi hatırlatacak tariflerden birisidir. Eve aniden misafir mi geldi, çayın yayına hemen bir şey yapmak istiyorsanız aradığınız tarif burada. Peki, bisküvili pasta nasıl hazırlanır? İşte, bisküvili pasta tarifi

        Bisküvili Pasta Nasıl Hazırlanır?

 

 

 

  • Çikolatalı toz puding karışımına yavaş yavaş süt ekleyerek iyice karıştırın. Mikser yardımıyla da karıştırabilirsiniz. Ama elle karıştırmanız daha iyi olacaktır.

 

 

  • Daha dikdörtgen bir kap bularak kakaolu bisküvileri tek sıra olacak şekilde yerleştirin. Daha sonra hazırlamış olduğunuz puding karışımını bu sıranın üzeriden geçirin. 3 kat olacak şekilde aynı işlemi sürekli tekrar ediniz.

 

 

  • Hazırlamış olduğunuz bisküvili pasta ılık bir hale geldikten sonra buzdolabına atarak 20 dakika boyunca bekletin.

 

  • Daha sonra mikserden yararlanarak atoz krem şantiyi süt ile iyice karıştırın ve file antep fıstığını ekleyerek devam edin.

 

 

  • Hazırlamış olduğunuz krem şanti karışımını kekin üzerine dökün ve iyice etrafa dağıtın. Daha sonra tekrar buzdolabına atarak keki 1 saat boyunca bekletiniz. Sonunda çıkarıp servis edebilirsiniz. Eğer ki sorularınız var ise yorum yap kısımından bizlere sorabilirsiniz. Bizi takip etmeyi unutmayın.

 

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.